Mac OS Print Screen

Mac OS Print Screen

Mac de print screen tuşu bulunmuyor bunun yerine bir kaç tuşa aynı anda basıp ekran görüntüsü almanız mümkün. 🙂 İşte o tuşlar : 1.Basit olarak tüm ekranın görüntüsünü alabilmek için : Apple ⌘ + Shift + 3 tuşlarına aynı anda basıyorsunuz ve masaüstünde resim dosyanızı görüyorsunuz 🙂 Masaüstüne ya resim dosyasını atar yada Picture_ adında

Mac de print screen tuşu bulunmuyor bunun yerine bir kaç tuşa aynı anda basıp ekran görüntüsü almanız mümkün. 🙂 İşte o tuşlar :

1.Basit olarak tüm ekranın görüntüsünü alabilmek için :

Apple ⌘ + Shift + 3 tuşlarına aynı anda basıyorsunuz ve masaüstünde resim dosyanızı görüyorsunuz 🙂 Masaüstüne ya resim dosyasını atar yada Picture_ adında bir klasör açıp içersine bu resmi kaydeder.

2. Seçtiğiniz bir alanın görüntüsünü kaydetmek için :

Apple ⌘ + Shift + 4 tuşlarına aynı anda basıyorsunuz mouse ekran görüntüsü almaya hazır olduğunu gösteriyor seçimi yaptıktan sonra masaüstüne seçtiğiniz alanın görüntüsünü kaydediyor

3 . Seçilen pencerenin görüntüsünü kaydedebilmek için :

Apple ⌘ + Shift + 4 tuşlarına aynı anda basıyorsunuz ve mouse işareti  + şeklinde değişiyor.  sonra space tuşuna bsıyorsunuz mouse kamera şeklinde değişiyor istediğiniz pencerenin üzerine bir kez tıklıyorsunuz ve o pencerenin resmini yine masaüstüne kaydediyor.

 

Nasıl çok basit değilmi 🙂

Umarım yararlı olur

Bilgiyle kalın

M.Zeki Osmancık

mezo
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

  • mezo
    ADMINISTRATOR

Most Commented

Featured Videos

Visitors