• By mezo
  • 26/11/2013

String Char Dizisidir!

String Char Dizisidir!

String Char Dizisidir! 920 300 mezo

Merhaba arkadaşlar
Çalıştığım şirkette bulunmuş olduğum proje için Senior yani 2 3 yıl deneyimi olan developer arkadaşlar arıyoruz ve bunun ile ilgili müdürüm mülakat görüşmelerine benimde girmemi rica etti bende seve seve kabul ettim. Mülakatta gelen arkadaşlara neler yaptığını sorduğumuzda herkes güzel güzel anlatıyor yaptıklarını iş görüşmesinde göze girmek için hepimizin yaptığı gibi herşeyi anlatıyor anlatmaya gayret ediyor. Ancak

Dikkatimi çeken bir konu var ki işte oda bu yazıyı sizlerle paylaşmak isteyişimin asıl sebebi : Senior olarak alınacak ve daha önce bir çok projede görev almış olan arkadaşlar çok çok çok basit bir sorudan elendiklerinin veya olumsuz bir not aldıklarının farkında değiller. String bir değişken içindeki karakterlerin sayılması ve işlem yapılması ile ilgili bir sorumuz var ve burada herkese hiçbir string metot vs kullanmayın diye de uyarıyoruz tahmin ettiğiniz gibi basit küçük bir algoritma sorusu.
Ne var bunda diyebilirsiniz işte konu bu zaten 🙂 arkadaşların hiç biri string bir char dizisidir deyip bu şekilde foreach ile veya for ile kodunu kağıda dökmeye başlamadı. Herkes bir ipucu verilmesini bekliyor yada farklı yollarla bir array e çevirme işine giriyor.Halbuki ismini yazarken bile aslında bir karakter dizisi kullandığının farkında bile değil.
Küçük ayrıntılar veya bilgiler hayat kurtarır yada iyi yerlere getirebilir.

Unutmayın  String bir Char dizisidir.

Umarım Yararlı Olur ve bunu okuyan arkadaşlar mülakatlarda başvurdukları güzel iş yerlerine sevdikleri işleri yapmak üzere girebilirler.

Bilgiyle kalın

M.Zeki Osmancık

    Join our Newsletter

    We'll send you newsletters with news, tips & tricks. No spams here.